Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Astra Isuzu 1.7 DTI Wymiana chłodnicy oleju 
Autor Wiadomość
Post Re: Astra Isuzu 1.7 DTI Wymiana chłodnicy oleju
Witam.
Czy można tą chłodnicę oleju sprawdzić za pomocą komputera?

2011-03-19, 15:39

Polecamy Wam:

2011-03-20, 10:16
Forumowicz

w zasadzie zadnej czesci mechanicznej nie sprawdzis kompem. Nawet prace EGRa. Czesc elektryczna mozesz sprawdzic ale co sie dzieje z mechaniczna nic nie zrobisz. Chlodniczka oleju nie ma zadnej czesci elektrycznej na sobie.

2011-03-20, 10:16
Witam.
W grudniu kupiłem astre 1.7 DTI i kilka dni po kupnie zauważyłem, że mam olej w zbiorniczku wyrównawczym. Po przeczytaniu wielu postów na forach zdecydowałem sie na zakup oryginalnej, nowej chłodniczki oleju. Wymieniłem ją sam, 4 razy wypłukałem układ chłodzenia i przez 3.5 miesiąca płyn chłodniczy był czysty.
Aż dziś, kiedy temperatura podniosła mi sie na okolo 91 stopni stojąc w korku zauważyłem dużo oleju w zbiorniczku.... Od grudnia temperatura ciagle utrzymywała sie na poziomie około 88 stopni.
Teraz mam pytanie... Czy ten olej który dziś nagle sie pojawił tkwił cały czas w układzie i wypłynął nagle pod wpływem większej temperatury płynu?
Czy może coś innego jest przyczyną?
Dodam ze autko cały czas dobrze zapala, nie kopci, mało spala ropy, olej ma cały czas taki sam stan, nie kopci na biało lub niebiesko i nie ma kaszy pod korkiem oleju...
Bardzo prosze o pomoc.

2011-04-20, 19:16
Początkujący

Imię: Greg
Silnik: Z16SE
KM: 84
Województwo: Śląskie
marcino27 napisał(a):
Witam.
Czy może coś innego jest przyczyną?

A gumki na tulejach wtryskiwaczy wymieniałeś? W ASO są dostępne, bo to częsta przypadłość tej głowicy. Druga opcja to pory lub przeciek na kanale woda-olej w tej głowicy, czyli pęknięcie gdzieś albo uszczelka UPG. Więc próba szczelności coś powie lub mogły być gdzieś resztki jeszcze oleju z chłodniczki. Czli czy to na pewnno była chłodniczka filtra oleju ???

2011-04-20, 20:20
Tych gumek nie wymienialem, podobno zeby je wymienic trzeba zdjąć głowice.
Mysle ze to chłodniczka, tak jak napisalem po jej wymianie w grudniu nie bylo oleju w zbiorniczku az do dzis kiedy temperatura w korku poskoczyła. Jeszcze przed wczoraj tam zaglądałem i płyn był czysty...

2011-04-20, 20:28
Początkujący

Imię: ladar
Silnik: Y17DT
KM: 75
Województwo: Dolnośląskie
Podepnę się do tematu, gdyż mam podobny problem jak autor tego wątku, a moje Astra zachowuje się bardzo podobnie (tj. nie dymi, nie traci osiągów, nie ubywa oleju). Pomimo tego, iż część z Was pisała, że wymiana chłodniczki oleju nie rozwiąże problemu występowania oleju w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego, zdecydowałem się mimo to wymienić ją. Chłodnicę kupiłem fabrycznie nową, wymieniłem u mechanika (koszt około 850zł). Obecnie przejechałem na niej około 1500km i w dalszym ciągu pojawia mi się maź. Płukałem układ już 2 razy i systematycznie po przejechanych około 100km wyciągam takie oto coś:

Obrazek
Zdjęcie nie oddaje stanu zastanego, gdyż z przyzwyczajenia przetarłem ścianki zbiorniczka - "normalnie" jest tak, że nalot szczelnie wypełnia ścianki w sposób jak na części niewyczyszczonej.
BTW. płyn chłodzący nie jest aż taki tragiczny, to efekt słabego naświetlenia zdjęcia i jakości komórkowej - nie jest z nim najgorzej, widać dno ;) .

Obrazek
Jak wyżej, drugi narożnik zbiorniczka.

Obrazek
"Wyłowiona maź" - a może nie jest to olej tylko coś innego?

Przed wymianą, pojawiało się to w podobnych ilościach. Mam więc pytanie, czy pomogła komuś wymiana chlodniczki, a jeśli tak to po ilu tysiącach przejechanych kilometrach, mógł stwierdzić że idzie ku lepszemu :) .

Nie mam pomysłu co dalej zrobić, bo z wstępnych telefonach do mechaników dowiedziałem się, że koszt wymiany kompletnej uszczelki pod głowica wraz z oringami to inwestycja rzędu 2500zł..

2011-07-04, 17:33
Początkujący

Imię: marcin
GG: 8435351
Województwo: Mazowieckie
Jak narazie nie pakuj sie w koszty z uszczelką. Ja w grudniu wymienilem chlopdniczke ale chyba ona byla problemem. dlugo jeszcze plukalem uklad ale wkoncu plyn jest coraz bardziej czysty a olej jesli juz to pojawia sie jak silnik zlapie wieksza temperature np w korku w upalny dzien.

2011-07-05, 19:15
witam jestem nowy na forum posiadam astre 1.7dti do zbiorniczka wyrównawczego przedostał się olej w silniku czysty choć nie wiele go pozostało zdiołem dwa gumowe przewody i połączyłem je razem z rurek w chłodniczce wydobywa się olej czyli awaria ckłodniczki .Byłem u kilku fachowców ;) mówiono ;głowica, obsady, wtryskiwaczy czyli fora tego typu są potrzebne

2011-07-26, 00:08
Początkujący

Darek 112, dość trudno się czyta co napisałeś... na jakiej podstawie stwierdziłeś, że to była wadliwa chłodniczka oleju? Rozumiem, że ściągnąłeś węże na chłodniczce i zmostkowałeś (połączyłeś) króćce chłodniczki za pomocą rurek - reasumując, pominąłeś teraz całkowicie chłodniczkę z układu. Nie pojawia Ci się już olej w zbiorniczku wyrównawczym?

2011-07-26, 21:56
Forumowicz

Imię: Adams
KM: ZA MAŁO!
Panowie jakie są zamiany u Was po zmianie chłodniczki? Już parę tysięcy km przejechaliście, powinno być jasne czy był sens wymieniać/pomijać chłodniczkę... Pochwalcie się proszę. ;)

2011-09-15, 12:52
Początkujący

Przejechałem jakieś 4000 km i oleju jakby trochę mniej, ale wciąż wypływa, a ja wciąż regularnie go wyławiam. Trudno mi jeszcze powiedzieć, czy coś to dało czy nie. Bywają dni, że pojawia się w tempie takim jak przed wymianą :zdegustowany:, zwłaszcza gdy było gorąco - tłumaczę to sobie, że właśnie wtedy wypłukuje go z najdalszych zakamarków silnika i może być tylko lepiej :P .

2011-10-04, 21:16
Przyjaciel

Imię: Natalia
Województwo: Zachodniopomorskie
ile kosztuje chłodniczka tak mniej więcej? wstawiana była u Ciebie nowa czy używka?
mam podobny w sumie problem, szerzej opisane tutaj: viewtopic.php?f=105&t=6712&start=30
już chwytam się każdej opcji...

2011-10-04, 22:06
Początkujący

Imię: j-23
Kupiłem chłodnicę oczywiście w ASO, wymieniłem , wypłukałem układ chłodniczy, zalałem nowym płynem. Przejechane 4000km- :super:. Płyn czyściutki.

2011-10-05, 11:29
Przyjaciel

Imię: Natalia
Województwo: Zachodniopomorskie
jakie koszta?

grzales go do 90 paru*C?

jak nie to rozgrzej go na postoju nawet, pogazuj go trochę, i sprawdź czy załącza ci się wiatrak na ponad 90* i czy wytwarza się ciśnienie większe niż normalnie po jeździe w zbiorniczku wyrównawczym?

Ostatnio edytowano 2011-10-05, 12:26 przez naster, łącznie edytowano 1 raz

2011-10-05, 12:07
Forumowicz

Imię: Adams
KM: ZA MAŁO!
j-2323 - jakim płynem płukałeś? czym zalałeś? opisz coś więcej...

2011-10-05, 12:22
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona